Novis - 2010-07-27 16:16:59

W tym poradniku napiszę o najważniejszych, moim zdaniem komendach jakie powinien znać admin serwera.

Pierwszą i moim zdaniem najważniejszą komendą jest amxmodmenu. Po wpisaniu tej komendy pojawi nam się menu admina za pomocą którego możemy w prosty sposób dokonać żądanej czynności, np.: zbanować gracza. Aby skrócić czas możemy sobie tą komendę zbindować w configu:
-bind "przycisk" "amxmodmenu"

Amxmodmenu składa się zwykle z 2-3 stron, ale tak naprawdę tylko pierwsza z nich powinna interesować admina, ponieważ to na niej właśnie są najważniejsze kategorie.

AMX Mod X Menu
1.Wywal gracza
2.Zbanuj gracza
3.Uderz/zgladz gracza
4.Gracz druzyny

5.Zmien mape
6.Glosuj na mapy

7.Rzeczy zw. z rozmowa
8.Komendy Klienta

9.Wiecej...
0.Wyjscie

1. Menu kickowania gracza.
2. Menu banowania gracza.
3. Meny zabicia/ uderzania gracza.
4. Menu przenoszenia gracza do innej drużyny.
5. Menu zmiany mapy.
6. Menu tworzenia głosowania nad zmianą mapy.
7. Menu komunikatów głosowych.
8. Menu odpowiadając za robienie screenshotów/ gagowanie.

Często bywa tak, że gdy podejrzewanemu o oszustwo graczowi robimy screenshoty on najzwyczajniej ucieka aby uniknąć bana. Niedoświadczony admin nie wie co wtedy zrobić i puszcza to płazem. Jest jednak bardzo pomocna komenda, która pomoże uniknąć takich sytuacji: amx_last. Po wpisaniu tej komendy w konsoli pojawi się lista IP graczy, którzy ostatnio opuścili serwer. Wtedy nie pozostaje nam już nic innego jak wlepić delikwentowi bana. Ale jak to zrobić? Komenda amx_last nie mogłaby istnieć bez komendy amx_addban służącej właśnie do dodania bana graczowi, który uciekł od kary. Przykładowo:
-amx_addban "IP gracza" "czas" (0 w czasie odpowiada banowi permanentnemu).

Zdarzają się również tzw. "dzieci neo"- wchodzą na czitach, a bany nic nie pomagają, bo wystarczy, że zrestartują neostradę i już mają nowe IP. Jednak i na to jest rada- ban na config. Na naszych serwerach służy temu komenda amx_bancfg_pmenu. Po wpisaniu tej komendy w konsolę pojawi nam się proste menu z listą graczy za pomocą którego możemy przyznać bana na config na tej samej zasadzie, na jakiej przyznajemy normalnego bana w amxmodmenu.

Kolejną moim zdaniem ważną kwestią jest gagowanie (mutowanie) gracza. Na naszych serwerach można tego dokonać na dwa sposoby: za pomocą komendy amx_gag lub poprzez amxmodmenu. Przykład dla komendy:
-amx_gag "nick gracz" "czas".

Kolejną moim zdaniem ważną kwestią jest gagowanie (mutowanie) gracza. Na naszych serwerach można tego dokonać na dwa sposoby: za pomocą komendy amx_gag lub poprzez amxmodmenu. Przykład dla komendy:
-amx_gag "nick gracz" "czas".

Czasami na serwer wchodzą gracze o nickach obraźliwych, obrażających czyjeś poglądy albo prowokujących np.: z nazwą drużyny za którą sympatyzują. W takiej sytuacji nie trudno o spięcia w związku z czym przydałoby się zmienić taki prowokujący nick danemu graczowi. Służy do tego komenda amx_nick. Przykładowo:
-amx_nick "obecny nick gracza" "nowy nick gracza"


Edit:

Wgrana została ponownie, poprawiona wersja banów na config. Po wpisaniu komendy
Kod:

amx_bancfg_pmenu

wyświetla nam się ładne menu do banowania graczy właśnie na config

new holland t 5070 jak zamontować korby drzwi vw golf 3 piła husqvarna 51 wymiana pompy oleju www.final-fantasy-fan.pun.pl gdzie kupić azotan srebra